Co oznacza wynik badania błony śluzowej jelita?

Jeden fragment błony śluzowej jelita grubego o obrazie pseudopolipa zapalnego oraz jeden z cechami obrzęku z pojedynczą grudką chłonną. Co to znaczy

Lek. Wojciech Zygmunt

Polipy jelita to rozrosty tkankowe o łagodnym charakterze. Jeżeli w badaniu histopatologicznym nie uwidoczniono komórek o cechach atypii (charakterystyczne dla procesu złośliwego), to nie ma powodów do obaw. Zalecane są kontrole w poradni gastroenterologicznej. Pozdrawiam i życzę zdrowia.