Co oznacza wynik badania bolącego nadgarstka?

Witam, ze wzgledu na przewlekly bol nadgarstka mialem robiony rezonans magnetyczny, w lutym pojawil sie silny bol utrudniajacy zginanie, lekarz zdiagnozowal rzekomo zapalenie sciegien, po 3 tygodniach w ortezie bol ustapil, ale ruchomosc byla dalej ograniczona, w sierpniu bol powrocil i utrzymuje sie do dzisiaj, caly czas wykonuje prace fizyczna, glownie wlasnie uzywam nadgarstkow jest to bol przy zginaniu w obie strony, ograniczony zakres ruchow, w spoczynku raczej nie boli, choc roznie z tym bywa, prosze o interpretacje kogos kompetentnego, nie rady w stylu prosze sie udac do lekarza, dziekuje i czy to sie da jakos wyleczyc? marze o powrocie na silownie.. skrotowo: Obraz artrozy DRUJ i RCJ z uszkodzeniem powierzchni stawowych i elementow miekkotkankowych ze zmianami o charakterze uszkodzenia kosci ksiezycowatej w przebiegu choroby Kinbocka torbielowatej - zmiana o wymiarach 5x6mm w zakresie kosci trojgraniastej - najpewniej zmiana pozapalna kompleks tfcc w zakresie mozliwym do oceny w badaniu - cechy uszkodzenia przyczepu lokciowego.w topografii obrzek i niejednorodnosc ale o dajacej sie przesledzic ciaglasci obraz zachowanego wiezadla loksciowo trojgraniastego i promieniowo lokciowego brzusznego zwiekszona ilosc plynu w zakresie sciegien prostownikow i zginaczy cechy uszkodzenia torbeki stawowej - zmiany obrzekowe obejmujace takze wiezadlo promieniowo-trojgraniaste-grzbietowe obraz zmian obrzekowych nerwy posrodkowego - pole przekroju nerwy zwiekszone do 14mm2 dalsza ocena nie jest mozliwa

Skoro nie chcemy do lekarza to nic nie robic, wtedy będzie coraz gorzej, siłownia odpada całkowicie. Jeżeli jednak rozum zwycięży to ortopeda pomoże, operacyjnie np.