Co oznacza wynik badania cytologiczneo 22-latki?

Proszę o interpretację badania cytologicznego: Rozpoznanie:: STWIERDZO NIEPRAWIDŁOWYCH KOMÓREK NABŁONKOWYCH. wynik : NIEPRAWIDŁOWE KOMÓRKI NABŁONKA WIELOWARSTWOWEGO PŁASKIEGO (ASC), KTÓRYCH CHATAKTER TRUDNO JEDNOZNACZNIE USTALIĆ (ASC-US) OBRAZ CYTOLOGICZNY ODPOWIADA GRUPIE III QG SYSTEMU PAPANICOALAOU. uwagi i zalecenia: Wskazana kontrola cytologiczna za 6 miesięcy. Słabe działanie estrogenne. Flora mieszana z przewagą Lactobacillus. Bardzo słaby odczyn zapalny. Obecne komórki metaplastyczne. Liczne erytrocyty. Co to może oznaczać ? Co powinnam zrobić z tym dalej ?

Lek. Paweł Szadkowski

Z wynikiem proszę się udać do ginekologa, który umówi Panią na kolejną cytologię. Jeśli kolejna cytologia pokaże ten sam wynik, lekarz najpewniej zaleci dokładniejsza badanie - kolposkopię. W Pani cytologii wykryto komórki, które same w sobie nie są komórkami rakowymi, ani złośliwymi, ale z czasem (np. po wielu latach) mogłyby uzyskać zwiększony potencjał do transformacji nowotworowej. Dlatego ważna jest kontrola i ewentualne usunięcie tych komórek w przyszłości.