Co oznacza wynik badania czerniaka?

Poproszę o interpretację wyniku: Melanoma maligned typus nodularis cutis femoris sinistri [M-8720/3]. Zaawansowanie (uicc 8th edition 2017): pT4aNxMx. Ognisko nieowrzodziałego czerniaka guzkowego o grubości 9 mm.Utkanie czerniaka obecne w radialnej granicy wycięcia. Marginesy boczne: 1.5 mm i 3.5 mm - wolne. Oznaczono IHC nr 10750: Melan A Ki67 ( ) w ok 15% kk

Lek. Paweł Szadkowski

Czerniak guzkowy skóry uda lewego. Stopień zaawansowania miejscowego jest 4a - guz nacieka na głębokość > 4mm, bez owrzodzenia. Nx iMx oznacza, że nie oceniano, czy obecne są przerzuty w węzłach chłonnych i narządach odległych. Z wynikiem musi się Pani udać do lekarza kierującego na badanie, gdyż komórki czerniaki znajdują się w linii cięcia.