Co oznacza wynik badania czystości pochwy 32-latki?

Witam niedługo bede przygotowywac sie do crio wykonałam badanie stopnia czystosci pochwy czy jest ono prawidłowe? Komórki nabłonka: występują Leukocyty: nieliczne w polu widzenia Lactobacillus: nieliczne wpw Inne bakterie: Gram-dodatnie: brak wpw Gram-ujemne: pojedyncze wpw Grzyby drożdżopodobne: brak wpw Komórki kluczowe (Clue cells): nie występują. Stopień czystości pochwy: II Klasyfikację przeprowadzono wg. Kuczyńskiej w uzupełnieniu Kasprowicza, bez uwzględnienia wartości pH treści pochwowej ( brak danych ).

Lek. Paweł Szadkowski

Stopień II oznacza, że w rozmazie oprócz pałeczek kwasotwórczych (które powinny być) obecne są pojedyncze inne bakterie (u Pani Gram -) albo krwinki białe (leukocyty) (u Pani ujemne). Poza pojedynczymi bakteriami Gram (-), wynik jest w normie.
Zawsze należy oceniać taki wynik w korelacji z całym obrazem klinicznym i z ewentualnymi objawami.