Co oznacza wynik badania d-dimerów 399?

Mam pytanie odnośnie wyniku D-Dimerów. Mój wynik to 399. Biorę tabletki anty AZALIA jednoskładnikowe. Czy wynik D-Dimerów 399 powinienem mnie zaniepokoić?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Generalnie norma dla D-dimerów wynosi <100-500 ug/l w zależności od metody, jaką są oznaczane. Interpretacja takiego badania zależy głównie od stanu klinicznego pacjenta. Wynik 399 teoretycznie nie powinien niepokoić, ale jeśli to badanie zlecił lekarz prowadzący, to powinna Pani udać się na wizytę kontrolną.