Co oznacza wynik badania echa serca?

Mój wynik badania : Echo serca wymiary: LA-4,8,LV-5,IVS-1,4,PWT-1,AO-3,8 cm. Zastawka mitralna II st. zastawka aortalna b)z, zastawka trójdzielna II st. Funkcje skurczowe : bardzo zła jakosć obrazu EF ok. 50%. Czy te wyniki należy powtórzyć i co one znaczą. Co to jest EF-50%

Lek. Tomasz Budlewski

Frakcja wyrzutowa . Konieczne jest zapoznanie się z calym wynikiem proponuje udac się do lekarza kardiologa