Co oznacza wynik badania echa serca u 65-latka?

Echo serca wiek 65 M. Zastawka mitralna aortalna pł pogrubione. Średnica aorty 34. Rozwarcie płatków 22. Aorta sterująca. 30. Lewy przedsionek. 36. Area lewego przedsionka 14. Prawa komora 26. Area prawego przedsionka 11. Lewa komora lvedd 50.lvesd 32. Funkcja wyrzutowa 60 procent. Zastawka mitralna przepływ prawidłowy fala zwrotna1.8 zastawka aortalna przepływ prawidłowy fala zwrotna ,1.5. Zastawka trójdzielna przepływ prawidłowy fala zwrotna śladowa. Zastawka tętnicy płucnej przepływ 1.08 act115ms fala zwrotna 2.9. Liczne pobudzenia dodatkowr

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Na pierwszy rzut oka wyniki są w porządku. Jednak wskazana jest konsultacja z lekarzem, który zlecał to badanie.