Co oznacza wynik badania Elisa na chlamydię pneumoniae?

Dzień dobry, w II połowie kwietnia 2018r. odebrałam wyniki na chlamydię pneumoniae ELISA. Wyniki: IgM 0,246 ujemny; IgG: 118,817 RU/Ml dodatni. Objawy to uporczywy, duszący kaszel, gorączka popołudniami, ostry ból gardła (migdałków), ogólne osłabienie organizmu (ciągle lecąca krew z nosa), schudnięcie 7 kg podczas zaledwie kilku tygodni. Trzeci tydzień biorę antybiotyk (klabax). Kaszel i gorączka minęły, jednak nie mogę pozbyć się ostrego bólu migdałków i totalnego osłabienia organizmu. Jak długo trwa leczenie chlamydii? Czy da się to wyleczyć? Do jakiego specjalisty powinnam się udać? pozdrawiam, Monika

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana konsultacja lekarza laryngologa i pulmonologa po badaniu będzie można zalecić dalsze postępowanie