Co oznacza wynik badania EMG?

W wyniku badania EMG lewej ręki stwierdzono bardzo zaawansowany zespół cieśni nadgarstka z demielinizacją odcinkową, blokiem przewodzenia i aksonalnym uszkodzeniem włókien czuciowych i ruchowych nerwu pośrodkowego. Czy powinnam się martwić stanem ręki, czy zabieg, na który się zdecydowałam cofnie objawy czy zatrzyma na danym poziomie. Pozdrawiam Anna

Witam!
Operacja cieśni nadgarstka konieczna (zdecydowanie spóźniona), dalsze leczenie: rehabilitacja, stymulacja, duże dawki witaminy B1 i w ogóle grupy B, celowe wydają się być wlewy dożylne Cerebrolizyny.
Powodzenia
W. Łuczkowski.