Co oznacza wynik badania EMG kończyn dolnych?

Dzień dobry. K. 40l. Mam w wyniku EMG kończyn dolnych: uszkodzenie korzeniowe w odcinku LS i szyjnym. Do jakiego specjalisty się udać. Drugie pytanie co oznacza neurogenne uszkodzenie mięśni kończyny prawej i jaka jest tego przyczyna Dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Proszę skonsultować problem z neurologiem, najlepiej specjalizującym się w chorobach nerwowo-mięśniowych. Przyczyny mogą być różne - wymagane rozszerzenie diagnostyki. Nie można wykluczyć przyczyny odkręgosłupowej.
Powodzenia
W. Luczkowski.