Co oznacza wynik badania gastrologicznego 19-latka?

Witam. Mam do Państwa ogromną prośbę. Byłem jakiś czas temu na badaniu gastrologicznym. Oto wynik badania: Przełyk, wpust bez zmian. Żołądek podatny na rozdymanie, jezioro śluzowe małe, klarowne. Śluzówka sklepienia, trzonu i okolicy przedodźwiernikowej niezmieniona. Odźwiernik kształtny, drożny. Opuszka XII-cy i część pozaopuszkowa bez zmian - pobrano wycinki do badania histpat. Wpust w inwersji nieszczelny. Test ureazowy na HP - ujemny. ... oraz wynik badania histopatologicznego: Duodentis erosiva [M-40040]. 2 do 0,3 cm Byłem z tym u gastrologa, który powiedział, że wszystko jest w porządku. Chciałem się upewnić czy jego opinia jest dobra, ponieważ cały czas zmagam się z problemami typu gazy/biegunki/nieregularne wyróżnienia/zła konsystencja stolca itp. i nie mogę sobie z nimi w żaden sposób poradzić. Gastrolog skomentował obecność duodentis erosiva jako nic groźnego, ponieważ w normalnym badaniu nie było nic widać w ścianie żołądka, więc te zmiany są minimalne, nie zostały nawet dokładnie określone i tak na prawdę większość ludzi może mieć takowe wyniki. Co Państwo o tym sądzą? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Wojciech Zygmunt

Zgadzam się z opinią gastroenterologa. Ponadto zapalenie dwunastnicy daje często objawy silnych, uciążliwych dolegliwości bólowych (zwłaszcza na czczo - tzw. bóle głodowe). Pana objawy bardziej przemawiają za zespołem jelita drażliwego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.