Kobieta , 34 lata Witam, jestem kobieta mam 33 lata, proszę i interpretację wyniku gastroskopii: Przełyk o prawidłowym świetle błona śluzowa niezmieniona. Linia Z prawidlowa. W inwersji nieszczelność wpustu. Żołądek o prawdłowym napięciu i czynności ruchowej. Jeziorko dość obfite żółciowe. Błona śluzowa sklepienia prawidłowa, w antrum przekrwiona obrzęknięta inkrustowana żółcią. Odźwiernik leniwy w czasie badania widoczne cofanie żółci do żołądka. Opuszka i część pozaopuszkowa bez zmian. Test na Hp: negatywny.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów. Dzięki wykonaniu gastroskopii możliwe jest wykrycie u badanego ewentualnych zmian chorobowych, pobranie do badania wycinków, a nawet wykonanie pewnych leczniczych zabiegów endoskopowych.
  • Panendoskopia górnego odcinka przewodu pokarmowego – Panendoskopia górnego odcinka przewodu pokarmowego nazywana jest inaczej wziernikowaniem górnego odcinka przewodu pokarmowego. Potocznie nazywana jest gastroskopią. Polega na wprowadzeniu przez usta wziernika - fiberoskopu i obejrzeniu całego górnego odcinka przewodu pokarmowego lub tylko jego części.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: