Co oznacza wynik badania guza przysadki?

Witam mój endokrynolog po zobaczeniu badań krwi (badana prolaktyna w 3 etapach, normalnie poziom 846, godzinę po Metoclopramidzie 6457 i 2 godziny po metoclopramidzie 5839) stwierdził guza przysadki i kazał zrobić rezonans. Opis MR przysadki z kontrastem jest taki: Siodło tereckie niepowiększone. Przysadka mózgowa położona w siodle tureckim o wym ok 10x11x5mm (dł x szer x wys) z hyperintensywnym w T1 płatem tylnym, o wklęsłym, symetrycznym brzegu górnym, lejek przysadki symetryczny szer. do 2mm. W dnie siodła, pośrodkowo na całej długości przysadki widoczne jest linijny obszar wysokiego sygnału W T1, T1 C i T2 śr. do 1mm o niejednoznacznym charakterze. Poza tym przysadka mózgowa i lejek jednocześnie wzmacniają się po podaniu kontrastu. Zatoki jamiste, okolica skrzyżowania nerwów wzrokowych, podwzgórza bez zmian. Nie bardzo rozumiem o czym mowa a Pani doktor która to opisywała też nie umiała mi tego przetłumaczyć (sama nie wiem czy ta Pani w ogóle coś wie bo to nie pierwszy mój rezonans gdzie nie mogę uzyskać odpowiedzi na moje pytania) Dodam że oprócz podwyższonego poziomu prolaktyny mam silne bóle głowy i wzrok mocno mi się pogorszył 4 lata temu moja wada wynosiła -0,25 i -0,5 a teraz mam -1,75 i -2,0. Mam też mdłości i odczuwam ciągłe zmęczenie i senność. Czy komuś udałoby się przetłumaczyć ten opis w taki sposób żebym zrozumiała o co chodzi albo polecił jakiegoś radiologa lub osobę która mogłaby mi ew. opisać to dokładniej jeśli byłaby taka konieczność.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza endokrynologa i okulisty