Co oznacza wynik badania guzka tarczycy?

Od 3 lat mam zdiagnozowanego guzka tarczycy, wym.11/8/16. Opis I biopsji: zmiana łagodna, zwyrodniałego torbielowato guzka hyperlplastycznego. Po jakimś czasie kolejna biopsja: płaty tyreocytów ogniskowo z z przemianą oksyfilną. W tle erytrocyty oraz pojedyncze limfocyty: zmiana łagodna. Po roku usg: wymiary bez zmian, guzek lito-płynowy, jednorodny, słabe obwodowego unaczynienie. Czy guzki z przemianą oksyfilną często przekształcają się w raka, a jeżeli tak jak szybko? Hormony tarczycy ok.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne regularne wykonanie usg i biopsja przy pojawieniu się zmian podejrzanych w powyższym guzku . Sadze zd usg co 0,5-1 roku i wizyta u endokrynologa