Co oznacza wynik badania histopatologicznego 39-latka?

Witam, Bardzo proszę o interpretację wyniku badania histopatologicznego: Gastritis chronica minoris gradus( ), non activa, non atrophica, hyperplasia foveolaris minoris gradus( ), ecchymoses recentes non nullae in fragmentis mucosae typus corporis ventriculi. Metaplasia intestinalis (-). Mucykarmin (-). HP(-).
Lek. Michał Lenard

Zapalenie błony śluzowej żołądka małego stopnia, nie aktywne, brak zaników. Rozrost dołeczków błony śluzowej małego stopnia. Brak wybroczyn krwawych we fragmencie śluzówki typowej dla trzonu żołądka. Brak metaplazji jelitowej, brak infekcji Helicobacter pylori. Wynik powinien ocenić specjalista. Pozdrawiam!