Co oznacza wynik badania histopatologicznego fragmentu skóry?

Witam prosze o opinie co do wyniku i postepowania dalszego : wynik hist pat opis makrosk skora podudzia lewego fragment skory o srednicy 0,8 cm ze zmiana barwnikowa o srednicy 0.5 cm , minimalny margines 0,15 cm ,opis mikrosk lentigo maligna ( melanoma in situ) pTis znamie melanocytarne złozone, wycięcie doszczetne . nastepnie poszerzono marginesy i wynik hist pat : opis makrosk - skora o wym 5X1,4 X1,5 cm z linijna blizna dlugosci 2 cm , margines boczny 0,6 cm i opis mikrosk - blizna skóry

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest odpowiednia kontrola z poszerzonego wycinki nie ma nic niepokojącego . Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego leczenie