Co oznacza wynik badania histopatologicznego guza piersi?

DZIEŃ DOBRY.Moja mama dostała wynik histopatolologiczny.za bardzo nie wiem o co chodzi więc rozpoznanie pT2N3a.guz wyciągający brodawkę ale jej nienacieka o wymiarach 4.5×3,5×3,0cm w odrębie guza średniego stopnia włóknienie na obwodzie mały odczyn limfocytarny .Tuż obok dwa ogniska raka średnicy0.7cm oraz0.5 cm.wypreparowano 29 węzłów chłonnych w 8 dolnych i 7 środkowych są przerzuty raka w tym w 5 węzłach dolnych i 3 środkowych przerzuty poza torębkę węzłów .Pozatym wiem jeszcze że jest to hormonozależny

Jest to wynik złośliwego raka piersi .Pacjentka wymaga oprócz leczenia chirurgicznego także chemioterapii, radioterapii, hormonoterapii. O kolejności leczenia będzie decydował lekarz prowadzący .Leczenie jest długie ,ale trzeba być dobrej myśli.Proponuję kontakt na bezpłatną infolinię psychoonkoloiczną pn-pt 18-21 0800-08-01-64