Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik badania histopatologicznego po kolonoskopii u 37-latka?

Otrzymałem ostatnio wyniki z kolonoskopii i stowarzyszonego badania histopatologicznego: Kolonoskopia: Kolonoskop wprowadzono do kątnicy, uwidoczniono ujście wyr. robaczkowego i zastawkę Bauhina. Przygotowanie jelita do badania w sklai Boston - 3 3 3. W końcowym odcinku j. krętego nieznacznie obrzęknięta błona śluzowa z przekrwieniem - pobrano wycinki (but nr 1). Kątnica, wstępnica bez zmian. W ok. zagięcia wątrowego zatarci rysunku naczyniowego i drobne nadżerki - wycinki (but nr 2). Pozostała część poprzecznicy, zstępnica, esica bez zmian. Pobrano wycinki z lewej połowy okrężnicy (but nr 3). W odbytnicy zatarty rysunek naczyniowy i obrzęk błony śluzowej -wycinki (but nr 4). Rozpoznanie histopatologiczne: but 1 - W wycynkach śluzówka jelita miejscami o miernie skróconych kosmkach bez nacieków zapalnych z pojedynczą, pobudzoną grudką chłonną. but 2,3,4 Śluzówka jelita grubego o zachowanej architektonice gruczołowej bez istotnych zmian mikroskopowych.
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 6 miesięcy temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania

W pobranych wycinkach nie opisano żadnych zmian patologicznych. Oczywiście taki wynik powinien być oceniany w korelacji z całym obrazem klinicznym, dlatego tak czy inaczej proszę się udać do lekarza, który kierował na badanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy