Co oznacza wynik badania histopatologicznego u 28-letniej kobiety?

Badanie histopatologiczne "stożek konizacji szyjki macicy" HSIL(płaskonabłonkowa zmiana wewnątrznabłonkowa z atypią dużego stopnia)CIN III. Rozległe ogniska dysplatyczne widoczne są w obrębie strefy T. Nabłonek z dysplazją dużego stopnia w jednym miejscu znajduje sie w bezpośrednim sąsiedztwie brzegu wycinka na części pochwowej szyjki macicy-margines wątpliwy. Margines w obrębie kanału szyjki wolny od zmian dysplatycznych =2 mm.

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik wskazuje na obecność komórek, które same w sobie nie są komórkami rakowymi, ale mają zwiększony potencjał transformacji mowotworowej. Z wynikiem proszę się udać do ginekologa w celu omówienia dalszej kontroli.