Co oznacza wynik badania histopatologicznego wargi sromowej?

Odebrałam wyniki histopatologiczne po wycince drobnych guzków wargi sromowej mniejszej i wynik ostateczny to: Polipy włóknisto-nabłonkowe p16(-), Ki67 w warstwie podstawnej nabłonka. Czy to jest ma coś wspólnego z HPV, albo inna infekcja wirusową?

Aby rozpoznać infekcję HPV trzeba wykonać badanie w tym kierunku, ale polipy nie mają pochodzenia wirusowego. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.