Co oznacza wynik badania histopatologiczny po abrazji macicy?

Witam,Prosze o wytłumaczenie wyniku hist pat abrazji macicy. 1.polipy błony sluzowej kanału szyjki macicy z ogniskową metaplazją płaskonabłonkową,fragmenty nabłonka wielowarstwowego płaskiego. 2.polipowate fragmenty endometrium.Rozrost endometrium prosty przechodzący ogniskowo w złozony bez atypii. Mam lat 43 Dziekuję

Najistotniejszą informacją jest obecność rozrostu prostego - bez atypii; stan ten może prowadzić do krwawień nawrotowych i kolejnych zabiegów łyżeczkowania.
Należy ustalić wspólnie z ginekologiem postępowanie najbardziej odpowiednie dla Pani - leczenie hormonalne/usunięcie macicy.