Co oznacza wynik badania Holterem u 29-latki?

Witam. Prosze o interpretację holtera.W godzinach aktywności dziennej rejestrowano epizody tachykardii zatokowej z czestoscia serca do 162uderzen ma miniute..wystapilo 29 dodatkowych ,izolowanych pobudzen komorowych. Mialam rowniez wykonane echo w ktorym nie zostala wykryta zadna wada serca. Lekarz zalecil iwabrydyne na wyrownanie pracy serca. Ze wzgledu na niskie cisnienie nie zastosowal beta blokera. Czy jest to lek skuteczny na obnizenie pulsu? I czy wynik holtera jest zly? W tym roku mialam duzo stresujacych sytuacji,czy jest mozliwe ze one spowodowaly tachykardie zatokowa? Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

jaki jest średni rytm w ciągu dnia? w ciągu nocy? ile trwają epizody tachykardii? proponuje kierować się zaleceniami lekarza badającego.