Co oznacza wynik badania hormonalnych przy Hirsutyzmie?

Witam, miałam zleconych kilka badań żeby poznać przyczynę hirsutyzmu ( mam również niedoczynność tarczycy) oto wyniki: ACTH - 24,7 pg/ml (norma 5,00-46,00) Kortyzol w surowicy - 20,83 ug/dl DHEA-S - 683,3 ug/dl (norma dla 20-24 lata 148-407) 17-hydroksykortykosteroidy w dziennej zbiórce moczu - 30,20 umol/24h (norma 5,5-22,20) Kortyzol w surowicy po dexametazonie 0,79 ug/dl (TSH, FT4, sód, potas i glukoza w normie) Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udac się do lekarza zlecającego powyzsze badania