Co oznacza wynik badania IgG techniką Elfa?

Prosze o pomoc w wynku badania a raczej w odczytywaniu wyniku IgG technika ELFA 0.01 INDEX<0.20-WYNIK UJEMNY INDEX>0.20-WYNIK DODATNI IgM technika ELFA 0.37 INDEX<0.20 WYNIK UJEMNY INDEX>0.20<0.32 -WYNIK WĄTPLIWY INDEX>0.32 -WYNIK DODATNI CZY TO OZNACZA ZE JESTEM CHORA?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani przeciwko jakiemu czynnikowi są podane przeciwciała. IgG jest ujemne, czyli wcześniej nie miała Pani kontaktu z tym patogenem. IgM jest dodatnie, czyli najprawdopodobniej doszło do świeżego zakażenia. Z wynikiem proszę się udać do lekarza, gdyż bez wiedzy o jaki patogen chodzi, nie jestem nic w stanie więcej poradzić.