Co oznacza wynik badania kolan u 49-latka?

Dzień dobry! Potrzebuję pomocy.Uprawiam sport i mam problem ze stawami kolanowymi,plecami i lewym biodrem, a raczej panewką.Mam wyniki rezonansu magnetycznego obu kolan,tylko nie wiem co one oznaczają. Badanie MR kolana lewego wykonano sekwencjach SE/FSE/fatsat w obrazach T1, T2, PD-zależnych. Drobne osteofity krawędzi powierzchni stawowych. Dyskretne uszkodzenie górnej udowej powierzchni stawowej rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej. W pozostałej części łąkotka przyśrodkowa w normie. Łąkotka boczna w normie. Więzadła krzyżowe i poboczne w normie. Chondropatia I-II-go stopnia oraz nieco nierówny zarys podchrzęstnej korówki dolno-tylnej części kłykcia bocznego uda. Chondropatia II-go stopnia stawu rzepkowo-udowego. Chondropatia II-III-go stopnia z dyskretną nierównością zarysu podchrzęstnej korówki w dolno-tylnej części kłykcia przyśrodkowego kości udowej. Nieznacznie zwiększona ilość płynu w kaletce brzuchato-półbłoniastej, powiększonej do 50x25x3 mm (drobna torbiel Bakera). Badanie MR prawego stawu kolanowego wykonano sekwencjach SE/FSE/fatsat w obrazach T1, T2, PD-zależnych. Ilość płynu w stawie nieco zwiększona. Rzepka z tendencja do bocznego przyparcia, drobne pojedyncze ogniska chondropatii II stopnia w SRU na bocznych powierzchniach stawowych rzepki i bruzdy m- kłykciowej uda Szczeliny pękniecia chrząstki na powierzchniach obciążanych CMF i CLF odpowiednio na obszarze 10 mm i 15 mm. Nieznacznie zwiększona ilość płynu w kaletce brzuchato-półbłoniastej. Łąkotki w normie. Więzadła krzyżowe i poboczne w normie. Chrząstki stawowe poza w/w bez uchwytnych cech uszkodzenia.

Konieczna pełna konsultacja lekarska z wynikami badan !
ORTOPEDA; MRI kolan do interpretacji klinicznej
Ważny ogólny stan zdrowia,, tryb życia, inne schorzenia Pacjenta, wyniki badań laboratoryjnych. Potem można rozważyć dalszą diagnostykę..
Pozdrawiam i zapraszam