Co oznacza wynik badania kolana po kontuzji?

Mam 18 lat i od 4 lat borykam się z kontuzją kolana lewago. Byłem już u kilku specjalistów i przeszłem 3 artroskopie. Moja łękotka boczna bo z nią jest problem jest jak zacytuje z rezonansu "Trzon łąkotki bocznej od strony torebkowej rozwłókniony, z poziomą szczeliną pęknięcia, która dochodzi wyłącznie do brzegu torebkowego" Żaden ortopeda nie chce z nią nic robić a mnie kolano z lewej strony boli i lewa strona puchnie podczas wysiłku i po nim. Co państwo zrobili by na moim miejscu. Wiem że jak ortopeda usunie mi część łąkotki to w przyszłości mogę mieć większe problemy. Jest jakieś na to rozwiązanie żeby żyć normalnie bez bólu ??

Jeśli puchnie, to może to wskazywać na torbiel łąkotki, która często towarzyszy horyzontalnym uszkodzeniom. W tym wieku raczej nie usuwa się łąkotek, należy ją zeszyć z usunięciem ewentualnej torbieli.