Co oznacza wynik badania kręgosłupa 21-latki?

Na poziomach L3-L4 nieznacznie okrążenie uwypuklone krążki dyskretnie modelują worek oponowy. Pogubiale więzadła żółte dodatkowo nieznacznie modelują worek oponowy od stron tylni-bocznych. Na poziomie L5-s1 centralno-lewoboczna przepuklina krążka m/k wyraźnie modeluje worek oporowy od przodu (bardziej po stronie lewej) spłyca zachyłki boczne, styka się z pochewka lewego nerwu rdzeniowego S1 Niewielka torbiel Tarlova na poziomie S2 (Wlk. Do ok 15mm) Wyżej napisałam wynik swojego badania rezonansu magnetycznego cyz ktoś mógłby mi powiedzieć mniej więcej co to znaczy i co dalej? Ten torbiel ta przepuklina.. Dodam że mam 21 lat

OPIS MRI do interpretacji klinicznej, po zbadaniu Pacjenta i obejrzeniu płyty CD. Opis MRI kręgosłupa wykazuje obecność przepukliny L5-S1 ; pełny opis MRI : Na poziomach L3-L4 nieznacznie okrążenie uwypuklone krążki dyskretnie modelują worek oponowy. Pogubiale więzadła żółte dodatkowo nieznacznie modelują worek oponowy od stron tylni-bocznych. Na poziomie L5-s1 centralno-lewoboczna przepuklina krążka m/k wyraźnie modeluje worek oporowy od przodu (bardziej po stronie lewej) spłyca zachyłki boczne, styka się z pochewka lewego nerwu rdzeniowego S1 Niewielka torbiel Tarlova na poziomie S2 (Wlk. Do ok 15mm) " Ważne OBJAWY I STAN PACJENTA
Pozdrawiam i zapraszam