Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik badania kręgosłupa 21-letniej kobiety?

Witam. Czy te wyniki sa niepokojace? Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z tendencją do kyfozy w środkowym odcinku. Prawidłowa wysokość i sygnał trzonów kręgów oraz tarcz m/k. Pogrubienie więzadła podlużnego tylnego. Na poziomach od C3/C4 do C6/C7 widoczne niewielkie uwypuklenia tarcz m/k typu bulging na ok.1mm w obręb kanału kręgowego, z modelowaniem worka oponowego, bez ucisku rdzenia kręgowego, bez zwężenia otworów m/k. Cech kolizji z korzeniami nerwów rdzeniowych nie stwierdzono. Opis badania RTG Kyfotyczne zagiecie osi kręgosłupa szyjnego na poziomie C4-5. Na zdjęciach czynnościowych stwierdzono niestabilnosc kręgów C3 do C6. Ruchomosc w obu zgieciach zachowana z nieznacznym ograniczeniem przy przodosklonie. Mam bóle głowy, jak zamykam oczy mam zawroty głowy, promieniujacy bol lewego barku czasami utrzymujący sie caly dzien, bol przy odchylaniu szyi i jak przekrecam glowe w lewo. Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam
KOBIETA, 21 LAT 6 miesięcy temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

konieczna pilna konsultacja lekarza neurologa/neurochirurga, po badaniu i łącznej analizie powyższego badania RTG będzie można coś więcej powiedzieć.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy