Co oznacza wynik badania kręgosłupa 34-latki?

Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej, z redukcją przedniej rezerwy płynowej na poziomie c3-c5. Niewielkie zaostrzenia krawędzi kostnych trzonów objętych badaniem. Odmiana anatomiczna pod postacią niepełnego spojenia zęba obrotnika. Niewielkie cechy dehydralizacji krążków międzykręgowych. Newielkie uwypuklenia tylnych zarysów krążków międzykręgowych c4,c5 i c5,c6 modelujące worek oponowy, dochodząc do brzusznych korzeni rdzeniowych, wymiar AP kanału kręgowego wynosi 11 mm. W widocznym zarysie rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych plus silny ból kręgosłupa.

Proszę sie konsultować bezpośrednio z neurochirurgiem, zmiany zwyrodnieniowe wymagają takiej konsultacji - lekarz zdecyduje o leczeniu - zabieg czy doraźne przeciwbólowe. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.