Co oznacza wynik badania kręgosłupa 37-latka?

Wyprostowanie fizjologicznej lordozy ledzwiowej. Nieznaczne skoliotyczne ustawienie. W badanym zakresie nie uwidoczniono cech patologicznych sygnałów w sekwencji STIR, takze w obrebie uwidocznionych tkanek miekkich. Wysokosc trzonow kregow L zachowana. Poczatkowe zmiany degeneracyjne w trzonach kregow ledzwiowych, a takze poczatkowe, zwyrodnieniowo-wytworcze na ich krawedziach przednich. Krazki miedzykregowe nie wykazuja obnizenia intensywnosci sygnalow w sekwencji SE/T2. W badanym zakresie nie uwidoczniono przepuklin tylnych dokanalowych krazkow miedzykregowych. Na poziomie L3/L4 i L4/L5 widoczne jest symetryczne uwypuklenie zarysu krążków miedzykregowych typu "bulging disc" modelujace worek oponowy, wpuklajace sie nieznacznie dootworowo. Stożek koncowy rdzenia i korzenie ogona konskiego w badaniu MR bez zmian. Moje pytanie jest czy moge uprawiac sporty typu golf(tu plecy sa troche skrecane), bieganie? I czy z moim kregoslupem jest ok? Czasami miewam lekkie bole w odcinku ledzwiowym.

Konieczna pełna konsultacja neurologiczna; pełne badanie; ocena ruchomości kręgosłupa, napięcia mięśni etc..; z wynikami badań i CD;
" OPIS ? MRI KREGOSŁUPA L-S: Wyprostowanie fizjologicznej lordozy ledzwiowej. Nieznaczne skoliotyczne ustawienie. W badanym zakresie nie uwidoczniono cech patologicznych sygnałów w sekwencji STIR, takze w obrebie uwidocznionych tkanek miekkich. Wysokosc trzonow kregow L zachowana. Poczatkowe zmiany degeneracyjne w trzonach kregow ledzwiowych, a takze poczatkowe, zwyrodnieniowo-wytworcze na ich krawedziach przednich. Krazki miedzykregowe nie wykazuja obnizenia intensywnosci sygnalow w sekwencji SE/T2. W badanym zakresie nie uwidoczniono przepuklin tylnych dokanalowych krazkow miedzykregowych. Na poziomie L3/L4 i L4/L5 widoczne jest symetryczne uwypuklenie zarysu krążków miedzykregowych typu "bulging disc" modelujace worek oponowy, wpuklajace sie nieznacznie dootworowo. Stożek koncowy rdzenia i korzenie ogona konskiego w badaniu MR bez zmian. "
Opisane mierne zmiany w kręgosłupie L-S , do interpretacji klinicznej . Bez "przepuklin dysków" .
Ważna regularna gimnastyka, pływanie, ćeiczenia wzmacniające kregosłup!
Pozdrawiam i zapraszam