Co oznacza wynik badania kręgosłupa i esowata skolioza?

Esowata skolioza.Lordoza lędzwiowa zachowana.Uwypuklenie krążka międzykręgowego z jego względną dehydratacją na poziomie L1/L2 z częściową sekwestracją jądra miażdżystego na stronę prawą, uciskiem worka oponowego i redukcją rezerwy płynowej okołokorzeniowo obustronnie. Na pozostałych poziomach bez ewidentnych ucisków, redukcją rezerwy płynowej okołokorzeniowo najsilniej L4/L5. W odcinku dystalnym niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. Uwidoczniony fragment rdzenia bez ognisk patologicznego sygnału. Bardzo proszę o interpretację wyniku. Pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Wynik badania wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe, skrzywienie boczne kręgosłupa oraz przepuklinę krążka międzykręgowego, który może uciskać rdzeń kręgowy. Wynik powinien ocenić specjalista, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!