Co oznacza wynik badania kręgosłupa i krążków międzykęgowych?

Na poziomie przestrzeni miedzykregowej L3/L4 wykazano pośrodkowa- prawoboczna wypukline jądra miażdżystegk krążka miedzykregowego o grubości ok 4 mm powodująca ucisk na worek oponowy. Fragmenty pierścienia włóknistego opisywanego krążka miedzykregowego zwezaja zachyłki boczne kanału kręgowego po obu stronach. Niewielkie uwypuklenie tylnego zarys krążka miedzykregowego L5/S1 o charakterze bulging disc. Oba wymienione krążki mają zmniejszona intensywność sygnału w T2 oraz zmniejszona wysokość wwynikuzmiandehydratacyjnych

Lek. Tomasz Budlewski

W zależności od objawow Wskazna konsultacja lekarza Neurochirurga lub ortopedy