Co oznacza wynik badania kręgosłupa po upadku?
Witam. Spadlem z naczepy z wysokości około 3m odbijając sie lewym ledzwiem od końca naczepy i kręgosłupem piersiowym głowa na kamienie na ziemię. Zrobiłem sam tomografie ponieważ w szpitalu zostało mi zrobione z 10rtg kręgosłupa, głowy itd. Ale po tygodniu mnie bolało lewe udo, wręcz aż piekło. Sam zrobiłem tomografie i wyszło mi takie coś...
W pozycji badania zniesienie fizjologicznej lordozy.Rozluznienie pierścienia włóknistego C3 i C4.Na poziomach C4-C5 i C5-C6 uwypuklenia krążków mk z modelowaniem worka oponowego bez ucisku rdzenia.Na poziomie c6-C7 osteochondroza blaszek granicznych,zmiany degeneracyjne w trzonach przy blaszkach granicznych sąsiadujących z obecnością guzów Schmorla. Szerokopodstawna wypuklina C6 i C7 z uciskiem worka oponowego,bez ucisku rdzenia
Opis tomografii w linku https://portal.abczdrowie.pl/pytania/uwypuklenia-krazkow-mk-z-modelowaniem-worka-oponowego-bez-ucisk... proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie,
Proszę z wynikiem badania zgłosić się do lekarza prowadzącego lub neurologa celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.