Co oznacza wynik badania kręgosłupa u 23-latki?

Proszę o interpretację wyników: przyczyny i profilaktyka ? Skolioza lewowypukła odcinka L kręgosłupa z rotacją osiową trzonów kręgów i spłycenie lordozy. Lumbalizacja kręgu S1. Spłycenie fizjologicznej kifozy piersiowej. Poza tym oś długa kręgosłupa Th.

Wynik opisuje zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, typowe dla wieku bądź niewłaściwych nawyków postawy.
Proponowałabym skontaktowanie się z dobrym rehabilitantem, który pokaże Pani jak dbać o prawidłową postawę ciała i odciążyć kręgosłup.

pozdrawiam