Co oznacza wynik badania kręgosłupa u 27-latki?

Proszę o interpretację wyniku badania. Niewielkie prawoboczne skrzywienie. Obniżenie wysokości i sygnału krażkow na poziomach L4-L5 i L5-S1 Na poziomie l4-l5 centralno prawoboczna przepuklina krążka mk wpukla sie do kanału kręgowego na 3mm modeluje worek oponowy i nasady korzeni nerwowych. Na poziomie L5-S1 centralna przepuklina krążka mk wpukla sie do kanału kręgowego na 4mm modeluje worek oponowy I nasady korzeni nerwowych penetruje podwięzadłowo ku dołowi na odcinku dł. 3mm

Zmiany zwyrodnieniowo-degeneracyjne dwóch tarczy międzykręgowych spowodowane prawdopodobnie nadmiernym napięciem mięśni przykręgosłupowych pełniących funkcje stabilizacyjne. Dość znaczny poziom wpuklenia oznacza, że należy rozpocząć terapię aby zapobiec mocniejszym zmianom, gdyż większy poziom może doprowadzić do uszkodzeń neurologicznych. Polecam współpracę z fizjoterapeutą. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki