Co oznacza wynik badania kręgosłupa u 36-latka?

Witam. Prosze odp. 3kwietnia zabolało mnie w pelcach. Ból przeszedł na pośladek, udo, łydkę stopa i palce. Po tym pojawiło się zdretwienie skóry a także nie mam siły mięśni cały tył nogi i stopy. Zrobiłem rezonans . Badanie wykonano w sekwencji TSE, w obrazach T1 i T2 zaleznych, w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej, jednofazowo. Lewostronna skolioza lędźwiowa. Zniesiona lordoza lędźwiowa . Wysokość krązka m/k na poziomie Th12-L1, L3-L4, L5-S1 obniżona , cechy dehydracji krążka Th12-L1, L3-L4. Na poziomie Th11-Th12 lewostronna przepuklina dyskowa modeluje worek oponowy i zwęża lewy otwór m/k. Na poziomie Th12-L1 centralna przepuklina dyskowa modeluje worek oponowy na głębokość do 7 mm, lewy otwór m/k zwężony. Redukcja światła kanału kręgowego na tym poziomie z przemieszczeniem grzbietowo stożka końcowego i nici ogona końskiego. Na poziomie L1-L2, L2-L3 mała wypuklina dyskowa typu bulging nieco modeluje worek oponowy i ogranicza otwory m/k. Na poziomie L3-L4 uogólniona wypuklina dyskowa modeluje worek oponowey na głebokość do 4 mm, otwory m/k zwężone. Na poziomie L4-L5 tylno-lewoboczna wypuklina dyskowa z centralną protruzją wielkosci w osi strzałkowej 5 mm, modeluje worek oponowy , lewy otwór m/k zwężony. Na poziomie L5-S1 centralno-prawostronna przepuklina dyskowa wielkości w osi strzałkowej 12 mm, zajmuje prawy zachyłek boczny kanału kręgowego, schodzi doogonowo do poziomu S1-S2, modeluje worek oponowy , otwory m/k na tym poziomie wężone, w przewadze prawy. Struktura kostna kręgów niezmieniona. Guzki Schmorla dolnych kręgów piersiowych i g órnych kręgów lędźwiowych

Opisano wielopoziomowe zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, z uciskiem na korzenie nerwów rdzeniowych - możliwe dolegliwości bólowe na różnych poziomach. proszę się konsultować bezpośrednio z neurochirurgiem i dobrym rehabilitantem