Co oznacza wynik badania kręgosłupa u 38-latka?

Odcinek lędź. kręg. o spłyconej fizj. lordozie. Na wys.L5-S1 obecna jest podwięzadłowa ogniskowa centralna pjm krążka międzykręgowego z modelowaniem korzeni nerwowych S1. Na poziomie L4-L5 jest szerokopodstwna wypuklina krążka międzykręgowergo modelująca więzadło podłużne tylne kręgosłupa i ograniczająca szerokość otworów międzykręgowych kręgosłupa. Pozostałe krążki międzykr. bez przemieszczenia. W świetle kanału krzyż.obecne torbiele pajęczynówki śr. 5-8mm na wys. S2 i S3. proszę o interpr.

Dobry Wieczór,
Nie można wykluczyć konieczności leczenia operacyjnego ale w bez dokładnego zapoznania się z wynikiem badania MR i badania klinicznego trudno powiedzieć coś jednoznacznie.
Pozdrawiam.