Co oznacza wynik badania kręgosłupa u 43-latki?

kręgosłupa L-S zachowana, ograniczona lordoza lędźwiowa. Kątowe ustawienie kości krzyżowej. Wysokość trzonów lędźwiowych i nasady łuków kręgów zachowane. Przestrzeń międzykręgowa L5-S1 dyskopatycznie obniżona. Na tym poziomie zaznaczona sklerotyzacja podchrzęstna w obrębie trzonów w przyleganiu do ich blaszek granicznych w przebiegu zmian przeciążeniowych i zmiany wytwórcze na krawędziach trzonów.Zmiany przeciążeniowe w stawach międzywyrostkowych na poziomie L5-S1imniejsze na poziomie L4-L5.

Szanowna Pani,
Badanie wskazuje na zmiany zwyrodnieniowa-dyskopatczne. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak