Co oznacza wynik badania krwi i poziom limfocytów u 8-latka?

Dzień dobry. Odebrałem wyniki krwi 8 latka i jestem zaniepokojony. Gran.oboj.segmentowany - 28 - /29-74/ Limfocyt -65 -/15-57/ Eozynofil 2 Monocyt 5 HGB - 14.6 RBC- 5.16 HCT- 42.7 WBC- 6.06 PLT - 270 Żelazo - 115.9 Reszta jest w normie. 10 dni przed badaniem synek wymiotował w nocy i miał kroplówkę nawadniającą w przychodni. Jest blady i chudy od urodzenia ( po mnie ) i szybko rośnie ,ma energię - chodzi na karate ,apetyt też w miarę. Jego dziadek miał białaczkę limfatyczną stąd moje zaniepokojenie limfocytami. Dlaczego na wynikach nie ma bazofili uwzględnionych ? Jerzy. Pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Podwyższona liczba limfocytów może wynikać z niedawno przebytej infekcji wirusowej. Ogólnie nie mam zastrzeżeń do wyników. Może Pan powtórzyć badanie za tydzień i udać się z synkiem na kontrolę do swojego pediatry.