Co oznacza wynik badania krzywej glukozowej i insulinowej?

krzywa glukozowa i insulinowa proszę o interpretację wyników badań glukoza na czczo 73mg/dl, po godzinie 144 mg/dl, po 2 godzinach 99 mg/dl insulina na czczo 2,8 mU/l (norma 3-25), po godzinie 19,1 mU/l , po 2 godzinach 19,0 mU/l Czy wyniki są ok? badania robione 9 tygodni po porodzie, w czasie ciąży cukrzyca ciążowa, ale bez insuliny

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki mogą świadczyć o zbyt dużym wydzielaniu insuliny wskazana wizyta u lekarza diabetologa

Dzień dobry,

Pani wyniki mieszczą się w normach. Cukrzyca ciążowa nieraz pozostaje na zawsze, a u części kobiet poziom glukozy normuje się. W przypadku kiedy wystąpiła u Pani cukrzyca ciążowa jest Pani obarczona większym ryzykiem jej wystąpienia w późniejszym czasie, stąd zalecam zdrową i zbilansowaną dietę.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga