Co oznacza wynik badania leukocytów u półrocznego dziecka?

Mam półroczne dziecko. Od kilku dni miało zawyżoną temperaturę około 38,5 stopnia (skoki - temperatury, które zbijaliśmy nurofenem). Podejrzewałam, że to efekt ząbkowania, ale na wszelki wypadek pani Pediatra dała skierowanie na badanie moczu. Wizytę mam jutro, a wyniki odebrałam przed chwilą. Nie podoba mi się wartość Leukocytów, która na wyniku wynosi 500 kom/ul. Co to może być ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Może to świadczyć o zapaleniu pęcherza moczowego ale powinno się wtedy sprawdzić ilość leukocytów w osadzie moczu. Jeżeli wynik jest dodatni, to powinno się włączyć odpowiednie leczenie i wykonać posiew moczu. Oczywiście taki wynik powinien być oceniany w oparciu o stan kliniczny pacjenta, dlatego konsultacja u pediatry jest niezbędna.