Co oznacza wynik badania moczu 32-latki?

Witam! Proszę o interpretację wyników badania moczu. Przejrzystość: przejrzysty, Barwa-j.żółty, Ciężar właściwy-1,010g/ml (norma wg laboratorium 1,015-1,030), pH-5,0 (norma 5,0-7,0), Glukoza-nieobecna, Ketony-obecne( )mmol/l, Urobilinogen w normie, Bilirubina-nieobecna, Białko-nieobecne, Osad moczu: Nabłonki płaskie-nieliczne wpw, Leukocyty 1-3. Poziom glukozy z krwi: 95,64mg/dl(norma 70,00-99,00). Pozostałe badania w normie, wykonane rutynowo po zimie. Czuję się dobrze i nie odczuwam żadnych dolegliwości.Dodam, że nie jestem na "drakońskiej" diecie, ale faktycznie od 2tygodni zmieniam nawyki żywieniowe. Nigdy wcześniej podczas badania moczu nie wystąpiły u mnie ketony. Pozdrawiam!

Lek. Paweł Szadkowski

Częstą przyczyną nadmiernej ilości ciał ketonowych w moczu jest cukrzyca typu 1, natomiast Pani glukoza na czczo jest w normie.
Podwyższone ketony w moczu mogą pojawić się także w trakcie choroby alkoholowej, anoreksji lub bulimii, głodówek lub drastycznych diet, w których zbyt mało jest węglowodanów i zbyt dużo białka, przy ekstremalnym wysiłku fizycznym, przy chorobach tarczycy. Pojedynczy taki wynik nie stanowi powodu do niepokoju. Proszę za jakiś czas powtórzyć badanie ogólne i osad moczu. Gdyby ketony dalej były obecne - proszę udać się do lekarza z wynikami.