Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik badania mózgu 6-letniego dziecka?

Witam nie rozumiem wyniku syna Syn 6 lat rytm alfa obecny obfity, o częstotliwości 7.5 Hz i amplit. tak od 3 do 140 UV w odprowadzeniu potylicznym R.Z.zaznaczona W obustr.odprow.skroniowo- ciemieniowo-potylicznych występują fale wolne o częstotliwości 3,5-6 Hz i nieliczne wolne ostre o amplitu ok.100-160uv Ich ilość i amplit.wzrasta w czasie Hv do 200uv i mają one charakter uogólniony FS.nie zmienia zapisu brak cech napadowosci Wniosek: zapis ze zmianami patolog.miernego stopnia w obustronnie.odprow.skroniowo-ciemieniowo-potylicznych w postaci fal wolnych i nielicznych wolnych ostrych Wrażliwość na Hv co to znaczy ??
KOBIETA, 25 LAT 5 miesięcy temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

OPIS EEG : " rytm alfa obecny obfity, o częstotliwości 7.5 Hz i amplit. tak od 3 do 140 UV w odprowadzeniu potylicznym R.Z. zaznaczona. W obustronnych odprowadzeniach skroniowo- ciemieniowo-potylicznych występują fale wolne o częstotliwości 3,5-6 Hz i nieliczne wolne ostre o amplitudzie ok.100-160uv Ich ilość i amplituda wzrasta w czasie Hv do 200uv i mają one charakter uogólniony FS.nie zmienia zapisu brak cech napadowosci Wniosek: zapis ze zmianami patolog.miernego stopnia w obustronnie odprow. skroniowo-ciemieniowo-potylicznych w postaci fal wolnych i nielicznych wolnych ostrych Wrażliwość na Hv " . EEG o niewielkich zmianach, z nadmierną reakcją na HV =hyperwentylację; " Do interpretacji klinicznej, do omówienia z Neurologiem dziecięcym, który zna i leczy dziecko Konieczna pełna ocena stanu zdrowia.

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy