Kobieta , 25 lat MR głowy 25lat: ( 2 zaburzenia czucia w nodze). Z opisu: w istocie białej okołokomorowej i w centrum semiovale widoczne sa pojedyncze, drobne zjawiska hyperintensywne w obrazach T2w bez wzmocnienia sygnału po kontraście - chyba niecharakterystyczne zmiany demielinizacyjne - wiecej w lewej półkuli mózgu. Ciało modzelowate z poj strefą hyperinstensywna w sekwencji T2 w przypodstawnym odc kolana ciała modzelowatego - b.drobna zmiana, widoczna na poj, przekroju strzałkowym. Prosze o komentarz!
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: