Co oznacza wynik badania MR kręgosłupa 38-letniej kobiety?

Dzień dobry.Ja chciałam zapytać co znaczy wynik z badania.Lewowypukłe skrzywienie pogranicza piersiowo-lędżwiowego/Zaznaczona rotacja kręgów.Spłycenie lordozy.Guzki Schmorla płytek granicznych trzonów Th12-L2.Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1.Wyostrzenia krawędzi trzonów kręgów L4,L5.Mam 38 lat.

Lek. Michał Lenard

Opis badania wskazuje na skoliozę (boczne skrzywienie kręgosłupa) oraz zmiany zwyrodnieniowe. Wynik wraz z opisem powinien zostać oceniony z uwzględnieniem Pani stanu klinicznego przez lekarza zlecającego badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!