Co oznacza wynik badania MR kręgosłupa i jakie leczenie zastosować?

Proszę o interpretację wyniku badania MR Zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego L5/S1 w postaci dehydratacji z obniżeniem intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych. Uwypukliny krążków międzykręgowych Th12-L5 z uciskiem na worek oponowy. Przepuklina krążka międzykręgowego L5/S1 wnikająca do światła kanału kręgowego na 4,5mm z uciskiem na worek oponowy. Jakie leczenie zastosować? Ostry ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i kości biodrowej od ponad 6 mies po nieudanym skoku do wody.

Ma Pani wygórowane napięcie mięśni posturalnych z obszarów kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego. Wskazana lekka, długotrwała aktywność aerobowa typu marsz (min. 45 min), ćwiczenia na piłkach. Wskazana konsultacja i prowadzenie przez fizjoterapeutę. Stan sam się nie poprawi, proszę więc nie zwlekać z kolejnym półroczem.

Pozdrawiam, Paweł Czarnocki