Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik badania MR kręgosłupa i jakie leczenie zastosować?

Proszę o interpretację wyniku badania MR Zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego L5/S1 w postaci dehydratacji z obniżeniem intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych. Uwypukliny krążków międzykręgowych Th12-L5 z uciskiem na worek oponowy. Przepuklina krążka międzykręgowego L5/S1 wnikająca do światła kanału kręgowego na 4,5mm z uciskiem na worek oponowy. Jakie leczenie zastosować? Ostry ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i kości biodrowej od ponad 6 mies po nieudanym skoku do wody.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Ma Pani wygórowane napięcie mięśni posturalnych z obszarów kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego. Wskazana lekka, długotrwała aktywność aerobowa typu marsz (min. 45 min), ćwiczenia na piłkach. Wskazana konsultacja i prowadzenie przez fizjoterapeutę. Stan sam się nie poprawi, proszę więc nie zwlekać z kolejnym półroczem.

Pozdrawiam, Paweł Czarnocki

0

Witam , proponuję konsultację w dobrym ośrodku zajmujacym sie tego rodzaju uszkodzeniami!!! Np.Konstancin! z.żurawski

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy