Co oznacza wynik badania MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego?

Proszę o radę wykonałam MRkregoslup ledzwiowo krzyżowy.wynik: -splycenie lordozy lędźwiowej -krezek m-kręgowy L4/5odwodniony o obniżonej wysokości -okrezna wypuklina krążka m-kL1/2,L3/4z modelacja worka oponowego i przewzeniem otworów m-k -centralnaprzepuklina krążka m-kręgowego L4/5ze wspolistniejaca lewostronna wypuklina z modelacja worka oponowego.zewzakaca zachylki boczne i otwory m-k.w większym stopniu po lewej str.z możliwością ucisku korzenia nerwowego

Dobry Wieczór,
Ma Pani cechy choroby dyskowej kręgosłupa. Dalsze postępowanie zależy od objawów, które u Pani występują oraz dotychczasowej terapii. Proponuję kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam.