Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza wynik badania MR młodej kobiety?

Witam Pytanie kieruje do neurologa i poradę. Witam. Żona miała robiony rezonans. Ma problemy ze wzrokiem. Widzi np. Oczy, nos osoby ale już jego ust nie widzi. Tak samo jak czyta. Musi czytać powoli każde słowo i też jakby dołu wyrazów nie widziała. Jak patrzy na dwie osoby to widzi tylko jedna a druga jakby zamazana. Lekarz neurolog mówił że musi dużo czytać aby wzrok powrócił. Czy są jeszcze inne metody czy szukać innego neurologa. Dodam że nie przepisał żadnych leków. To badanie: Badanie wykazuje okolokomorowe rozległe zalewają się obszary leukoarajozy. Drobne hyperintensywne we Flair zmiany ogniskowe rozsiane są również w istocie białej podkorowej. Wtórna astrofia istoty bialej-nieadekwatne do wieku zaniki korowo podkorowe. Sekwencja VenBold nie wykazuje podkrwotocznych depozytów hemosyderyny. Cialo modzelowate scienczale. Kąty mostowo mozdzkowe nie ucisnete. Obraz mozdzku w granicach normy. Układ komorowy poszerzony nieco asymetryczny. Sekwencje obrazowania naczyń TOF nie wykazują naddatkow sygnału o char. Tętniące. Uwzględniając chorobę podstawowa zmiany w pierwszej kolejności mogą odpowiadać obszarom niedokrwiennym na tle uszkodzenia drobnych naczyń w przebiegu tocznia. Żona choruje na toczen układowy. W dzieciństwie miała udar mózgu(lewo strony) i bierze lamitrin. Problemy ze wzrokiem pojawiły się po OTZ. Leżała dwa miesiące w szpitalu. Nie chodziła. Teraz po rehabilitacji już sama chodzi. Mięśnie wróciły do normy jedynie wzrok szwankuje. Co możemy jeszcze zrobić aby jej ten wzrok przywrócić.
KOBIETA, 35 LAT 10 miesięcy temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Prawdopodobnie żona ma zaburzenia w polu widzenia. Wskazane wykonanie badania pola widzenia. Leczenie farmakologiczne nie jest skuteczne. Wskazana rehabilitacja wzrokowa, istnieją różne ćwiczenia, programy komputerowe ćwiczące spostrzegawczość i koordynację wzrokową. Proszę poszukać w internecie pod hasłem "rehabilitacja wzroku po udarze" itp. Pozdrawiam

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy