Co oznacza wynik badania MR mózgowia bez kontrastu?

Dzień dobry, proszę o interpretację mojego wyniku.Martwię się o to ognisko naczyniowopochodne w pr.płacie czoła. .MR - mózgowia bez kontrastu Dane ze skierowania: bóle okolicy potylicy, osłabienie ostrości widzenia. Do oceny dostarczono badanie MR mózgowia wykonane w techniką SE uzyskując obrazy T1 i T2W, tirm_DF(FLAIR) w projekcji strzałkowej i poprzecznej oraz czołowej. Pojedyncze do 2 mm ognisko naczyniopochodne w prawym płacie czołowym. Dyskretne zaniki korowe struktur móżdżku. Struktury miąższu mózgowia bez zmian ogniskowych o charakterze patologicznym. Układ komorowy nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń i zmian ogniskowych o charakterze patologicznym. Odcinek rdzenia kręgowego w zakresie objętym badaniem bez uchwytnych zmian ogniskowych o charakterze patologicznym. Części kostne czaszki objęte badaniem bez odchyleń od stanu prawidłowego. W wykonanych sekwencjach dyfuzyjnych nie stwierdzam cech ograniczenia dyfuzji w badanych strukturach mózgowia. Zmiany zapalne zatok przynosowych.

Pojedyncze, drobne ognisko naczyniopochodne najczęściej jest przypadkowym znaleziskiem i nie powinno budzić niepokoju.
Szczególnie jeśli są dodatkowe choroby lub czynniki ryzyka chorób naczyniowych (np. nikotynizm, nadciśnienie, hipercholesterolemia). Taki obraz MR jest odpowiedni do wieku. Proszę skonsultować się z lekarzem który zalecił to badanie.